“Interior Pulchritudo
Immortalis Est”

O PROGRAMIE

“Interior pulchritudo immortalis est” – “Piękno wewnętrzne jest nieśmiertelne”

Pierwsza edycja programu „Debiutantki” rozpoczęła się 27 października 2012 r. „uroczystym otwarciem” i zakończyła „Balem Debiutantek”, wydanym 11 stycznia 2014 r. w Muzeum Pałacu w Wilanowie oraz wyjazdem wybranych par na Opernball do Opery Wiedeńskiej, 27 lutego 2014 r.  „Debiutantki” to program edukacyjno-charytatywny, jedyny o takim charakterze w Polsce.  Propaguje kulturę i sztukę, w tym również kulturę bycia oraz obycia.  Kształtuje młodych ludzi w poszanowaniu do uniwersalnych wartości, polskiej tradycji i najlepszych wzorców. Poprzez organizowanie akcji charytatywnych tworzy również młode, empatyczne pokolenie, które ma szacunek do siebie i innych, udziela się społecznie, stając się  wyczulonym na potrzeby swojego otoczenia.  Jego twórczynią jest Agnieszka Michalczyk – socjolog z wieloletnim doświadczeniem. Ponad dwadzieścia Debiutantek z całej Polski, spotyka się co miesiąc w Muzeum Pałacu Króla Jana III na tzw. “Pensjach Debiutantek”. Pod okiem mentorów uczą się gracji, elegancji, poszerzając jednocześnie swoją wiedzę z zakresu historii, sztuki, psychologii, obyczajowości, wystąpień publicznych, savoir vivre oraz innych umiejętności niezbędnych w życiu młodej, kulturalnej kobiety. 

W Noc Muzeów, Debiutantki każdej edycji przygotowują na dziedzińcu pałacowym wspólnie z Wyższą Szkołą Artystyczną pokazy mody z określonych epok historycznych.  Ogólnopolskie działania charytatywne Debiutantek – m.in. “Kochaj zwierzaka”, “Młodość dla doświadczenia”, czy “Debiutantki Dzieciom” oprócz wymiernych skutków, uświadamiają, jak ważna jest pomoc i uważność na drugiego człowieka.  

Jesteśmy wdzięczni mecenasom (prywatnym i firmowym) za wszelkie wsparcie finansowe – Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery – Raiffeisen Polbank S.A. nr konta: 17 1750 0012 0000 0000 2732 1593 

Agnieszka Dagmara Michalczyk – twórczyni i kurator programu “Debiutantki”. Socjolog, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendystka University of Alberta w Kanadzie. Posiada wyjątkowe umiejętności interpersonalne, które wykorzystuje w pracy z kobietami. Uczy elegancji, gracji i stylu. Prowadzi wykłady z zakresu Dress Code -profesjonalnej etykiety ubioru.

Jest twórczynią unikatowych szkoleń – “Kobieta Zmysłowa” oraz “Stylowa i Piękna”. Współtworzyła Szkołę Stylu. Wierna zasadom, które na pierwszym miejscu zawsze stawiają człowieka, docenia w pełni rolę rodziny i przyjaciół w swoim życiu. Wierzy w miłość, przyjaźń i szczerość a ogromną pasję życia przekazuje swoim córkom.
Prezes Fundacji im. Królowej Marii Kazimiery oraz mecenas Akademii Dobrego Stylu prowadzonej przez Europejskie Forum Przedsiębiorczości.

 

Copyright © 2012-2018 Debiutantki. 
All Rights Reserved

Program „Debiutantki”
Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery
Raiffeisen Polbank,  
nr konta: 17 1750 0012 0000 0000 2732 1593

  • +48 535 442 212
  • agnieszka.dagmara@fundacjakrolowej.edu.pl
  • m.tomorowicz@fundacjakrolowej.edu.pl